Vše co jste nevěděli o seriálu Simpsonovi

Vše co jste nevěděli o seriálu Simpsonovi

Nedokážeme si snad ani představit známější animovaný seriál, než jsou Simpsonovi. Pokud se řeknou Simpsonovi, všichni si představí bláznivou žlutou americkou rodinu, která od doby, co se seriál začal vysílat získala miliony fanoušků. Jejich příběhy jsou legendární a každý díl je ojedinělý. Není to jen samotný příběh, který milovní seriálu hltají, ale také “gaučová scéna”. Tato část, která je vždy na začátku každého dílu je legendou. Pokud člověk sleduje Simpsonovi pravidelně, může si všimnout, že “gaučová scéna” vždy odráží aktuální dění ve světě. Režisérem kultovního seriálu je Matt Groenig v produkci s Jamesem L. Brooksem a to pro televizi FOX. Žlutá rodinka se poprvé na televizních obrazovkách objevila v roce 1987 a v roce 2012 byla odvysílaná jubilejní 500. epizoda. Ano počítáte dobře, seriál se vysílá již čtvrt století, ale dech jim rozhodně nedošel. V průběhu těchto dvaceti pěti let se jen minimálně změnil jejich vzhled, tvůrci pouze postavám udělali malý facelift.
V televizích se za čtvrtstoletí vystřídalo nemálo reality show, nejrůznější talentové soutěže a seriály.  Diváci zažívali řadu nejistot a zklamání. A z tohoto důvodu je jedinou jistotou legendární seriál Simpsonovi. Zajímavostí je, že jsou “žluťáci” nejdéle vysílaným animovaným programem v historii a co se týče délky vysílání, seriálů se nevyrovná ani žádný další komerční seriál. Seriál si utahuje především z řady institucí: vláda, policie, škola a náboženství. Ale jinak jsou Simpsonovi normální americkou rodinou, kde se všichni mají rádi a jeden druhé neopustí. Další zajímavostí je, že tvůrci čas od času do seriálu umístí známou osobnost. Jedná se především o herce, hudebníky a politiky.

Co jste však určitě nevěděli

  • Homer má oficiální IQ 55
  • Matt Groening je levák, stejně jako postavy Bart, Ned a Vočko
  • Homer a Bart jsou jediné postavy, které pronesou v každém díle alespoň jednu větu
  • V úvodní znělce píše Bárt na tabuli pokaždé jinou větu
  • V jednom z dílů má Milhouse trenýrky s Teletubbies

Další specialitou jsou čarodějnické díly. Tyto speciály jsou zpravidla rozděleny na tři nezávislé příběhy. Jsou to převážně parodie na nejrůznější horory, v těchto dílech zemře několik postav a objevují se i nové. Simpsonovi také dosáli toho, že mají svůj vlastní celovečerní film. Ten měl premiéru v roce 2007 a pro fanoušky to byla velká změna nesledovat oblíbený seriál v obývacím pokoji, ale v kině.
Další zajímavostí je, že televize Fox nemá nad seriálem Simpsonovi vůbec žádnou kontrolu a tak do éteru jde všechno, co si autoři přejí. Proč mají postavičky žlutou barvu? Na to existuje jednoduchá odpověď. Tvůrce Matt Groening udělat strategický a plánovaný tah, jak upoutat pozornost diváků. Již před pětadvaceti lety předpokládal, že lidé budou neustále přepínat v televizi jednotlivé kanály a žlutá barva diváka na první pohled zaujme. Žlutá barva je tak znamením, že je čas dopřát si pravidelnou dávku zábavy. Úsměvné je, že se Simpsonovi nesmějí vysílat v Japonsku, důvodem je, že mají čtyři prsty. Čtyři prsty jsou totiž v Japonsku znakem mafiánksé organizace a postavičky by tak zločineckou organizaci nepříjemně připomínaly. Je jen málo těch, kteří nemůžou tuhle rodinku vystát, jedná se především o starší generaci, pro kterou jsou některé díly moc kontroverzní. Mladá generace tuto rodinku miluje.