Smutná zpráva pro fanoušky Hry o trůny

Smutná zpráva pro fanoušky Hry o trůny

Jen málokdy se zadaří vytvořit naprostou senzaci po které šílí miliony fanoušků. Podle mého názoru, ani autor sám nečekal takový úspěch, když tuto ságu psal. Řeč je o celosvětovém fenoménu seriálu z produkce HBO Hra o trůny. Seriál je natáčen podle knižní ságy George R. R. Martina a ani sám autor možná ještě netuší, jak vše dopadne, stále ještě píše. Spousta fanoušků mu však v poslední době začala vyčítat neustále stupňující se násilí. O skandál se postaral jeden díl z poslední série. V tomto díle došlo k brutálnímu znásilnění jedné z hlavních postav. Američané toto zazlívají samotnému spisovateli, ale bohužel se tato inkriminovaná scéna značně vzdaluje od autorova pojetí, sám spisovatel toto zdůraznil na své sociální síti. Je důležité zdůraznit, že pokud jde o oblast sexu, Američané mají trochu jinou mentalitu, jsou mírně prudérní a pokrytci. To, co je pro klasického Francouze, Itala nebo Čecha spíše úsměvné je pro amerického diváka pornografie.

Američané si dokonce sází, kdy zemřou hlavní hrdinové

Pro člověka, který není skalním fanouškem se jedná o seriál, který líčí mocenský boj rodů, vládnoucích různým územím říše. V seriálu je celá řada jednotlivých příběhu, které se vzájemně prolínají. Pro ságu je také typické, že je již jen málo hlavních postav, které nebyly zabity a setrvávají v seriálu již od první série. Můžete si také povšimnout, že v každém díle někdo zemře a nebo je brutálně zavražděn. Tvůrci mají prostě rádi menší drama a násilí. Každá série má 10 dílu a fanoušci jsou před začátkem nové série jako utržení ze řetězů. To potvrzuje i fakt, ze v tomto roce ke smůle HBO uniklo ještě před řádnou premiérou prvních pět dílů seriálu. Poslední série neskončila tak, jak si spousta fanoušků představovala. V Americe se dokonce sázeli, zda v posledním díle zemře jedna z hlavních postav Jon Snow. Kurz byl 33:1 na jeho úmrtí. Nejvíce v klidu mohou být postavy Sansa a Arya Starkovi, Daenerys, Tyrion a Jamie. Tyto postavy mají šanci na smrt 100:1.
V současné době se točí šestá série veleúspěšného seriálu. Předpokládá se, že tento kultovní seriál  Hra o trůny skončí osmou řadou. Šéf HBO však přiznal, že náklonnost k seriálu ještě může plány stanice změnit. Fanoušci se také dotazují, zda se rýsuje možnost odvozených příběhů či díla, které by časově předcházeli Hru o trůny. Lombardo řekl, že je otevřen všemu, ale momentálně zatím žádné debaty na toto téma nevedou.Toto dílo však není jen o brutálním násilí a zabíjení. Důkazem jsou letošní televizní ceny Emmy. Nejvíce nominací si odnesl kanál HBO. Má 126 možností na vítězství a z toho 24 za seriál Hra o trůny.